Zespół

Jacek Straszakjacko_notka

Psycholog, absolwent Psychologii Stosowanejna Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ze specjalnością psychologia pracy, doradca personalny.

Od 20 lat pasjonat sztuki przetrwania, miłośnik turystyki pieszej, gór i odrobinę żeglarstwa. Majsterkowicz „złota rączka”, pasjonat historii, prymitywnych narzędzi łowieckich. Pomysłodawca oraz współorganizator organizowanych od 2009 roku ogólnokrajowych spotkań entuzjastów survivalu „Konwent Survival”.


Dariusz Hajdukdarek notka

Ekonomista, absolwent Wyższej Szkoły Nauk Ekonomicznych w Budapeszcie. Manager i handlowiec z pasją, od wielu lat związany z branżą farmaceutyczną. Od lat związany z lasem, orienteering-iem oraz szeroko rozumianym outdoorem. Od 1995 Przodownik Imprez Na Orientację PTTK (odpowiednik Przewodnika górskiego), Członek Komisji INO przy PTTK Rybnik.

Współzałożyciel oraz członek Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Imprez na Orientację. Wieloletni uczestnik zawodów na orientację w cyklu Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski. Zdobywca Pucharu Śląska w Marszach na Orientację w 2003r. Wielokrotny zawodnik Dino Trophy, ekstremalnej, wieloetapowej Imprezy na Orientację. Miłośnik bushcraftu, survivalu oraz wszystkiego co związane z prymitywnymi sposobami życia. Od lat zauroczony górami, a szczególnie Bieszczadami. Pomysłodawca oraz współorganizator organizowanych od 2009 roku ogólnokrajowych spotkań entuzjastów survivalu „Konwent Survival”.


Dr Wojciech Maksymilian Szymańskiwojtek notka

Botanik, absolwent Biologii Środowiskowej na Uniwersytecie w Białymstoku, ukończył Studia Doktoranckie w dyscyplinie Biologia, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Autor niezliczonych publikacji naukowych na temat dzikich roślin jadalnych, współpracował z takimi czasopismami jak miesięcznik „Survival” czy „Sprawozdania Archeologiczne”. Jeden
z nielicznych specjalistów w swojej dziedzinie, potrafiący wspaniale przekładać wiedzę teoretyczną na praktykę.
Posiada duże doświadczenie w organizacji i prowadzeniu warsztatów z zakresu pozyskiwania i odżywiania się dzikimi roślinami. Obecnie wykonuje badania i pisze pracę doktorską na temat odżywiania się ludzi dzikimi roślinami w mezolicie (środkowej epoce kamienia). Szczególne obszary Jego zainteresowań to „economic botany” – wydajność, znaczenie pokarmowe i potencjał dzikich roślin jadalnych oraz roślin pochodzących z trwałych upraw, tzw. „permakultur”.
Od ponad 16 lat interesuje się dzikimi roślinami jadalnymi. W wolnych chwilach, a obecnie także zawodowo, zbiera dzikie rośliny i przyrządza z nich pokarm. Ponad to, do jego zainteresowań zalicza się szeroko pojęta etnobotanika, florystyka i taksonomia oraz kolekcjonerska uprawa roślin.


Bartosz Jemioła
jemiola_bartosz

Farmaceuta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Oficjalny Sympatyk (numer blachy 006) Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich z Lublina. Na codzień pracuje w aptece na stanowisku magistra.

Pasjonat medycyny naturalnej i ziołolecznictwa. Organizator warsztatów z praktycznej fitoterapii w survivalu. Uczestnik imprez Skorpion, Kierat, oraz innych rajdów na orientacje. Uwielbia samotne wyprawy,  szczególne północne krańce Europy – tundra za kołem podbiegunowym, Spitsbergen, góry skandynawskie. Sam o sobie mówi: Wykształcono mnie na farmaceutę lub inaczej jak to woli na pigularza. Do tego można by dorzucić po garści zamiłowania do botaniki i systematyki roślin, funt ziołolecznictwa oraz szczyptę survivalu…”. Autor blogu „Wkręcony w zielone„.